Runy

 

Runy – pradávne znaky – boli často využívané na mágiu a na rituálne obrady. Runové znaky sú jedným zo skutočných tajomstiev mystického sveta. Runy pracujú s energiami. Preteká cez ne mocná vesmírna energia. Absorbujú ich a potom zase vysielajú, sú veľmi citlivé. Dokážu vnímať a ovplyvňovať ľudské podvedomie. 

Nikto si nie je skutočne istí, odkiaľ prišli a kedy. Existuje veľa teórií o tejto téme. Boli pôvodne starovekou škandinávskou abecedou starou viac ako 3 000 rokov. Neskôr sa rozšírili do Anglicka a Európy. Upevnením kresťanského vplyvu boli postupne vytlačené do úzadia a považované za pohanské praktiky. Slovo „runa“ pochádza z anglosaského slova „tajomstvo“ alebo „záhada“. Runy nepredstavujú len 24 znakov starej abecedy „ Futhark“. Ich prvotná funkcia bola ochranná. Dodnes sa používajú pri veštení, rituáloch i pri výrobe talizmanov. S runami treba zaobchádzať veľmi opatrne, ich používanie nie je len hrou. Význam každej runy je ovplyvnený aj materiálom, z ktorého sú vyrobené. Pôvodný materiál bol drevo, koža, kosti. V súčasnosti sa runy vyrábajú najčastejšie z dreva a z minerálov.

Spôsoby, ako používať runy pri veštení, sa rôznia. Pre rýchlu orientáciu stačí vytiahnuť jednu runu, ktorá vám naznačí odpoveď. V zložitejších prípadoch, keď potrebujete komplexnejšiu radu, sa ťahajú runy tri – hovoria o minulosti, prítomnosti a budúcnosti. V kurze vás naučím ako používať energiu rún pre svoj prospech. 

Možnosť zakúpiť: 20,- €  + poštovné , hneď na odber sady: ametyst, čierny achát, biely achát, heliotrop, krištál.

Každá zo sád Rún obsahuje 25 materiálnych podkladov = 24 s runovým znakom, jeden bez znaku a vrecko. Je to perfektný darček pre každú príležitosť :)