Zvukovo vibračná terapia

 

ZVUK JE ENERGIA, vibrácia, ktorá rezonuje v tele. Táto vibrácia je neviditeľná, ale je trojrozmerná. Každá bunka v tele túto vibráciu môže cítiť. Zvuk má silu uzdravovať nielen na fyzickej, ale aj na emocionálnej a duchovnej úrovni. Zvuková "kúpeľ" je je masáž na bunkovej úrovni.

 

Liečenie zvukoterapiou prináša uvoľnenie a relaxáciu (uvoľňuje svalové a energetické bloky), odbúrava stres, pozitívne ovplyvňuje činnosť mozgu - synchronizuje mozgové vlny a hemisféry a navodzuje kľud, dobíja telo energiou, upravuje krvný tlak a harmonizuje psychiku. Pomocou nich sa dajú liečiť orgány, svaly a pomáhajú pri chorobách spôsobené stresom. Zvuková vlna prechádza cez pokožku, svaly, kosti, ktoré dobre vedú vlnenie do orgánov a buniek. Synchronizujú sa naše telá - fyzické a energetické telá.

 

Pri individuálnej seanse sa testuje a očisťuje zvukom aj aura. Ak v aure vibruje zvuk misy, vyrovnávajú sa tým nezrovnalosti v poli človeka. V aure sa manifestujú udalosti, choroby, traumy, prežité situácie a príhody. Zvuk v obale človeka nachádza miesta starých tráum a reštruktualizuje ich. Miesta ktoré signalizujú disharmóniu zvuk neprepúšťajú ale ho odrážajú späť a skresľujú ho. 

Naladíte na vysoké vibrácie týchto úžasných nástrojov a masáž miskami, ktorá zharmonizuje každú bunku vo vašom tele. Liečenie zvukoterapiou prináša uvoľnenie a relaxáciu (uvoľňuje svalové a energetické bloky), pozitívne ovplyvňuje činnosť mozgu, liečia sa orgány, svaly a pomáha pri chorobách spôsobené stresom. 

 

 Ak prijmeme fakt, že zvuk je vibrácia a ak vieme, že vibrácia prechádza celou našou fyzickou schránkou, potom pochopíme, že zvuk nepočujú len naše uši, ale takisto aj všetky bunky v našich telách. Dôvodom prečo nás dokáže zvuk uzdraviť na fyzickej úrovni je ten, že liečivý zvuk sa nás hlboko dotýka a transformuje nás po stránke emocionálnej a duchovnej, čo má spätný vplyv aj na naše fyzické telo. Zvuk nám môže pomôcť navrátiť stratenú rovnováhu na všetky fyziologické úrovne a hrať pomocnú pozitívnu úlohu pri liečbe mnohých zdravotných ťažkostí. Ak sa v našom tele vyskytne blokáda toku energie, táto vedie k následným chorobám, kedy nejaký orgán alebo tkanivo prestane správne fungovať a stratí svoju pôvodnú zdravú frekvenciu. Táto nerovnováha môže byť obnovovaná použitím zvukových frekvencií, ktoré vytvárajú tibetské spievajúce misy. Dr. David Simon, lekár a riaditeľ Deepak Chopra Centra v Kalifornii zistil, že zvuk tibetských mís, rovnako ako “chanting” chemicky vytvárajú v tele “endogénne opiáty”, ktoré sa správajú ako tabletky od bolesti a uzdravujúci činiteľ. Harmonická rezonancia tibetských mís taktiež neodškriepiteľne pomáha pri znižovaní úrovne stresu a bolesti, harmonizuje energiu v tele človeka a navodzuje meditatívne stavy.