2. čakra SVADHISTÁNA

Nazýva sa sexuálna – sakrálna čakra

Nachádza sa na úrovni podbruška, 2 prsty pod pupkom a jej chrbtové umiestnenie je v hornej časti krížov, nad prvým bederným stavcom. Má oranžovú farbu. Vzťahuje sa k na element voda, ovláda zmysel chuť a žľaza príslušná je vaječníky, semenníky, hormóny estrogén a testosterón. Súvisí so všetkým čo je v našom tele tekuté. Ovplyvňuje pohlavné orgány, tlsté črevo,, spodnú časť chrbtice, panvu, slepé črevo, močové ústrojenstvo, ľadviny, kĺby panvy a všetky tekutiny v tele.

To, že je zablokovaná 2 čakra sa môže prejaviť napr. chronickou bolesťou spodnej časti chrbta, zápalom sedacieho nervu, bolesťami panvy, rôznymi gynekologickými a pôrodnými obtiažami, potiaže s močením a tiež sexuálna impotencia.

To čo ovplyvňuje túto čakru sú postoje ktoré si prinášame z rodiny. Sú to naše vzťahy, vzťahy k peniazom, sexu.

2 čakra sa vyvíja vo veku 7 -14 rokov. Témy ktorých sa týka sú: sexualita, vitalita, peniaze, žiadosti, emócie, strach, radosť, hnev, pocity viny a obviňovanie, sila a kontrola, tvorivosť a ničenie, etika, česť vo vzťahoch, schopnosť riskovať. Týmito témami súvisejúcimi s 2 čakrou sa zaoberáme ešte vo veku 57 – 63 roku života.

Po odblokovaní 2 čakry môžete získať schopnosť porozumieť kolobehu tvorenia a ničenia, kolobehu života a smrti. Vráti sa vám prapôvodný pocit zapojenia sa do prúdu života, zmyselnosť, erotika a tvorivosť, budete cítiť údiv a nadšenie.

Pokiaľ chcete 2 čakru udržať funkčnú, mali by ste jednať poctivo a čestne vo vzťahoch s druhými ľuďmi. Obzvlášť v partnerstve. Tiež by ste mali vedome tvoriť zväzky ktoré podporia váš osobný vývoj. Nie také, ktoré mu bránia. Naučte sa rozhodovať vo svete protikladov a zbavte sa túžby po pomste.

 

Otvárame si čakry pomocou mudier

Na otváranie čakier vieme použiť kombináciu meditácie, mudry (pozície prstov) a mantry (spievanie/vyslovovanie slabiky), mandaly (obrázok čakry) a ritualizovanej sviečky. Alebo si u mňa objednajte čistenie -      odblok   čakier.

Mudry, ktoré používame, majú schopnosť poslať viac energie danému miestu v tele, kde je čakra umiestnená.

Na znásobenie účinku sa používa zvuk. Používame špeciálny typ mantier; každá čakra má priradenú svoju vlastnú bídža mantru. Keď sa tento zvuk spieva, v tele vzniká rezonancia a tú cítiť aj v danej čakre. Čo sa týka výslovnosti, nezabúdajme, že zvuky sú zvučné a dlhé – teda “A” znie ako “aaaah” a “M” znie ako “mmmng”.

Keď robíme čakrovú meditáciu, robme ju aspoň počas 7-10 dychov. Nadýchneme sa, zaspievame, znova sa nadýchneme a zaspievame a tak dokola.

 

Otvárame sakrálnu čakru

Ruky zložíme do lona jednu na druhú,  dlaňami nahor. Naspodu je ľavá ruka a v nej je položený chrbát prstov pravej ruky. Špičky palcov sa zľahka dotýkajú.

Súsredíme sa na oblasť sakrálnej čakry v dolnej časti panvy.

Spievame VAM

 

                         hudba pre 2. čakru: